TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

Aktualności 2015

20/09/2021

Jak zapewnić firmie bezpieczeństwo przesyłek kurierskich?

Bezpieczeństwo przesyłek kurierskich w firmie – jak je zapewnić?

Błyskawiczna i niezawodna dostawa to współcześnie jedna z tych kwestii, która warunkuje decyzje zakupowe konsumentów. Nie każda jednak firma, czy to produkcyjna, czy to usługowa, jest w stanie realizować ją na własną rękę. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane podmioty, które świadczą usługi kurierskie. Czy jednak powierzenie dostawy zewnętrznej firmie to dobra opcja? Jak zapewnić bezpieczeństwo przesyłek kurierskich realizowanych przez podmiot z zewnątrz?

Odpowiedź zdaje się być prosta. Poprzez wybór rzetelnego partnera. Wbrew pozorom nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Rozwój handlu sprawił, że na rynku funkcjonuje wiele firm logistycznych i kurierskich zajmujących się organizacją przewozu i przewozem przesyłek. Dlatego wyborowi przedsiębiorstwa należy poświęcić sporo uwagi.

Wśród czynników, które warto przeanalizować, wymienić można m.in. doświadczenie. Im jest ono większe i bardziej zróżnicowane, tym lepiej. Poświadcza bowiem, że firma jest w stanie reagować na odmienne oczekiwania klientów. Przyjrzeć należy się również opiniom, jakie krążą na temat podmiotu w sieci.

Warto także skontaktować się z przedstawicielem przedsiębiorstwa i zadać mu pytania dotyczące czasu realizacji usług, ceny, floty czy też wspomnianego już doświadczenia. Ułatwi to podjęcie dobrej decyzji.

Jak profesjonalna firma spedycyjna dba o bezpieczeństwo przesyłek kurierskich?

Wybierając rzetelną firmę logistyczną, zyskujesz wiele korzyści. Jedną z nich jest bezpieczeństwo realizowanych przez nią przesyłek kurierskich. W jaki sposób profesjonalny podmiot dba o ten aspekt?

  1. Stosuje nowoczesne systemy informatyczne. Zapewniają one pełną kontrolę nad procesem załadunku, transportu i rozładunku. Obecnie coraz więcej podmiotów wdraża (lub już wdrożyło) systemy przetwarzania danych o przesyłkach w czasie rzeczywistym. Pozwalają one klientom na bieżąco śledzić przesyłki.

Skanowanie przesyłek w magazynach i centrach przeładunkowych nie tylko sprawia, że klient uzyskuje informację na temat tego, na jakim etapie realizacji jest jego zamówienie, ale również zapewnia lepszą kontrolę nad towarami i zmniejsza ryzyko kradzieży. Podobnie jak monitorowanie ruchu samochodów dzięki systemowi GPS.

  1. Opracowuje zindywidualizowane plany awaryjne. Usterka samochodu czy też wypadek drogowy to zdarzenia losowe, które trudno przewidzieć. Niestety, mogą mieć one niekorzystny wpływ na stan i jakość przewożonych towarów. Dlatego tak istotną kwestią jest opracowanie planów awaryjnych, które w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń pozwolą na wdrożenie działań zapobiegającym zniszczeniu przesyłki i opóźnieniom w dostawie.
  2. Realizuje przewóz zgodnie z przepisami prawa. Ogranicza to ryzyko zniszczenia towarów (gdyż przesyłki są zabezpieczone zgodnie z wytycznymi, a kierowcy nie przekraczają czasu pracy), a także pozwala uniknąć kar finansowych.

Co więcej, rzetelne przedsiębiorstwa logistyczne są objęte ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika (spedytora), a także oferują klientom możliwość zawarcia dodatkowych polis. Ubezpieczenie zabezpiecza interesy klienta. Pozwala bowiem uzyskać odszkodowanie za straty rzeczowe lub finansowe powstałe z winy przewoźnika (spedytora).

Zapewnienie bezpieczeństwa dostawy to jednak nie wszystko. Firmy logistyczne oferujące przesyłki kurierskie muszą zadbać także o bezpieczeństwo danych. Bez odpowiednich systemów informatycznych nie da się tego osiągnąć. Kluczową kwestią jest również bezwzględne przestrzeganie klauzuli poufności.

Kategorie