TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

Aktualności 2015

28/12/2021

Masowa wysyłka paczek – jak ją usprawnić?

Masowa wysyłka paczek – automatyzacja sposobem na jej usprawnienie

 

Jednym ze sposobów na usprawnienie masowej wysyłki paczek jest automatyzacja. Na rynku dostępnych jest szereg urządzeń, które są w stanie zastąpić człowieka i wykonać tę samą pracę w o wiele szybszym tempie. Zaliczyć można do nich m.in. automatyczne owijarki palet oraz sortownie i pakowalnie paczek. W ciągu zaledwie godziny mogą one przygotować kilka tysięcy przesyłek. Taka liczba robi wrażenie.

Wśród czynności związanych z masową wysyłką paczek, które można usprawnić poprzez automatyzację, wymienia się np.:

  • pakowanie w folię zgrzewaną,
  • kopertowanie, czyli kompletowanie, składanie i wkładanie dokumentów do kopert,
  • zaklejanie paczek taśmą pakową,
  • metkowanie i drukowanie oznaczeń na kartonach,
  • owijanie paczek i palet folią stretch,
  • zabezpieczanie przesyłek taśmą poliestrową.

Niestety, urządzenia wykonujące te czynności nie należą do najtańszych. Bywa więc, że pozostają poza zasięgiem części przedsiębiorców, zwłaszcza tych działających w branży e-commerce. Wykorzystywane do automatyzacji masowej wysyłki paczek sprzęty wymagają również odpowiedniej ilości miejsca w magazynie i nadzoru człowieka, co generuje dodatkowe koszty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na outsourcing masowej wysyłki paczek.

Outsourcing masowej wysyłki paczek – dlaczego warto?

 

Masowa wysyłka paczek to duże przedsięwzięcie. Dlatego jeśli nie dysponujesz odpowiednimi zasobami, lepiej zdać się na pomoc specjalistów. W terminowy i bezpieczny sposób dostarczą oni przesyłki pod tyle adresów, ile wskażesz.

Outsourcing masowej wysyłki paczek cieszy się rosnącą popularnością. Jest bowiem źródłem wymiernych korzyści dla przedsiębiorców, zwłaszcza tych działających w branży e-commerce, którzy najczęściej nie mają własnych magazynów i specjalistycznego sprzętu wspierającego organizację dużych akcji wysyłkowych. Co możesz zyskać dzięki niemu?

  1. Sprawną wysyłkę. Firmy logistyczne oferujące outsourcing masowej wysyłki paczek dysponują odpowiednimi technologiami, które pozwalają na ekspresowe złożenie zamówienia i równie szybkie jego wykonanie. Ma to znaczenie zwłaszcza w okresie przedświątecznym czy też w czasie akcji promocyjnych (np. z okazji Black Friday, Cyber Monday).

Złożone przez przedsiębiorcę zlecenie otrzymuje indywidualną opiekę – dedykowaną osobę do obsługi akcji operacyjnej. Specjalista czuwa nad wszelkimi szczegółami i dba oto, aby cały proces był realizowany zgodnie z ustalonym harmonogramem. 

  1. Oszczędność kosztów. Masowa wysyłka paczek to spore wyzwanie logistyczne. Żeby przebiegła bez przeszkód, trzeba dysponować nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale i wykwalifikowanym personelem. Zakup i utrzymanie urządzeń kosztuje, podobnie jak wynagrodzenia dla pracowników. Dlatego w wielu przypadkach outsourcing okazuje się korzystniejszą pod względem finansowym opcją.

 

  1. Oszczędność czasu i zasobów firmy. Powierzając organizację masowej wysyłki paczek wyspecjalizowanemu podmiotowi, odciążasz pracowników, którzy dotychczas się nią zajmowali. Dzięki temu zyskują oni czas na realizowanie innych zadań.

Co ważne, outsourcing nie oznacza, że tracisz kontrolę nad procesem. Firmy logistyczne przykładają bowiem dużą wagę do kwestii raportowania. Dzięki temu dokładnie wiesz, co zostało zrobione. Pozwala to trzymać rękę na pulsie.

 

Masowa wysyłka paczek to wymagające przedsięwzięcie, które trudno zorganizować na własną rękę, zwłaszcza jeśli nie dysponuje się odpowiednim zapleczem infrastrukturalnym. Na szczęście, na rynku działają profesjonalne firmy logistyczne, które oferują wsparcie w tym zakresie. Dzięki nim proces przebiega szybko, co pozytywnie wpływa na zadowolenie klientów.

Kategorie