TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

Aktualności 2015

26/07/2021

Outsourcing logistyki – dlaczego warto?

Outsourcing logistyki – dlaczego warto?

Outsourcing logistyki – możliwość dopasowania zakresu usług

Jednym z głównych atutów outsourcingu logistyki jest możliwość dopasowania zakresu usług do indywidualnych potrzeb firmy. Przedsiębiorca może oddelegować wszystkie procesy logistyczne albo wyłącznie wybrane. Pozwala to w efektywny – a przede wszystkim – odpowiadający specyfice prowadzonej działalności sposób zarządzać łańcuchem dostaw, co pozytywnie wpływa na rozwój firmy. Jakie konkretnie usługi możesz przekazać zewnętrznemu podmiotowi?

  1.     Składowanie i magazynowanie towarów, zarządzanie magazynem
  2.     Przyjmowanie zamówień i fakturowanie
  3.     Przygotowywanie dokumentów wysyłkowych
  4.     Kompletowanie, pakowanie i wysyłkę towarów
  5.     Organizację transportu
  6.     Obsługę zwrotów
  7.     Obsługę systemu logistycznego

Zewnętrzny podmiot może również na Twoje zlecenie przygotowywać raporty, analizy i prognozy. Wiele firm logistycznych oferuje także kompleksowe usługi konfekcjonowania i co-pakingu, dzięki którym przedsiębiorca zyskuje towar nie tylko całkowicie gotowy do wysyłki, ale i atrakcyjny dla klienta.

Atuty outsourcingu logistycznego – niższe koszty oraz dostęp do wiedzy i narzędzi

Jak zostało wspomniane, utrzymanie firmowego działu logistyki jest kosztowne. To Ty ponosisz koszty rekrutacji, wynagrodzeń, urlopów, zwolnień chorobowych, szkoleń czy też zakupu sprzętu dla pracowników. Musisz zainwestować w specjalistyczne oprogramowanie, powierzchnię magazynową oraz flotę pojazdów.

Tymczasem współpracując z zewnętrznym podmiotem, nie musisz się o to martwić. W efekcie ograniczasz wydatki. Oczywiście jesteś zobowiązany do wypłaty wynagrodzenia firmie logistycznej, jednak w zamian otrzymujesz dostęp do:

  • know-how – specjalistyczna wiedza poparta doświadczeniem to jedna z największych korzyści, które możesz zyskać dzięki outsourcingowi logistycznemu. Zewnętrzny podmiot zatrudnia bowiem wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale rozumieją procesy logistyczne i znają się na swoim fachu,
  • oprogramowania – bez nowoczesnego oprogramowania trudno współcześnie realizować procesy logistyczne i zapewnić sprawną obsługę klientów. Outsourcing logistyczny daje możliwość korzystania z najnowocześniejszych technologii,
  • zaplecza i sprzętu – to firma zewnętrzna ma zapewnić magazyn, flotę transportową i wszelkie sprzęty niezbędne do realizacji zadań logistycznych.

Outsourcing logistyczny pozwala ciąć koszty w jeszcze jeden sposób – firmy logistyczne oferują niższe ceny wysyłki (z uwagi na ich masowy charakter). Są również w stanie wynegocjować lepsze warunki współpracy np. z przewoźnikami czy też armatorami.

Jakie jeszcze korzyści daje outsourcing logistyki?

Powierzając obsługę logistyczną zewnętrznemu podmiotowi, zyskujesz spokój. Masz bowiem pewność, że Twoi klienci będą obsługiwani w profesjonalny sposób i przy zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Otrzymujesz również więcej czasu. Nie musisz bowiem stale monitorować, jak funkcjonuje dział logistyki. W efekcie nic nie stoi na przeszkodzie, aby skupić się na czynnościach, które mają kluczowy wpływ na rozwój firmy, np. na sprzedaży. Na ten cel możesz wydać zaoszczędzone dzięki outsourcingowi logistyki pieniądze.

Outsourcing logistyczny staje się popularny wśród coraz większej liczby przedsiębiorców. Bezpośrednio wpływa on na obniżenie kosztów prowadzenia działalności i zwiększa efektywność całego łańcucha dostaw. Pośrednio natomiast prowadzi do wzrostu satysfakcji wśród klientów i pozwala zyskać przewagę konkurencyjną na rynku. Przyczynia się więc do rozwoju przedsiębiorstwa. Nie dziwi zatem fakt, że zainteresowanie zewnętrzną obsługą logistyczną jest tak duże.

Kategorie