TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
Bądź na bieżąco:
Wybierz język: pl en de
TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe TOPLOGISTIC – Korespondencja Masowa, Przesyłki Mailingowe i Reklamowe

Aktualności 2015

20/03/2021

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing magazynowy?

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing magazynowy?

Outsourcing usług magazynowych to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Zwalnia ono bowiem firmy z konieczności inwestowania we własną powierzchnię do składowania towarów. Jakie jeszcze atuty ma outsourcing magazynowy? Na czym polega? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Co to jest outsourcing magazynowy? Na czym polega?

Posiadanie własnego magazynu, który jest zlokalizowany w pobliżu przedsiębiorstwa, to praktyczne rozwiązanie. Pozwala bowiem na sprawne składowanie wyprodukowanych towarów i zarządzanie nimi. Niestety, wiąże się również z dużymi kosztami. Składają się na nie m.in. wydatki związane z zakupem działki, budową magazynu i jego wyposażeniem. Do tego dochodzą koszty operacyjne oraz koszty stałe, które przedsiębiorca musi ponosić niezależnie od poziomu wykorzystania powierzchni magazynowej.

Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok przybywa firm, które decydują się na outsourcing magazynowy. Polega on na oddelegowaniu wyspecjalizowanemu podmiotowi wszystkich czynności wiążących się z procesem magazynowania towarów. Inaczej mówiąc, operator zewnętrzny przejmuje pełnię obsługi w zakresie logistyki magazynowej.

Outsourcing usług magazynowych – jakie korzyści przynosi przedsiębiorstwu?

Podstawową korzyścią płynącą z outsourcingu magazynowania jest obniżka kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Powierzając logistykę magazynową zewnętrznemu podmiotowi, nie ponosisz kosztów związanych z utrzymaniem powierzchni magazynowej, nie musisz zatrudniać pracowników ani kupować i serwisować sprzętu. Rozwiązanie to obniża również koszty operacyjne związane z prowadzeniem działalności oraz zwalnia Cię z konieczności opłacania ubezpieczenia budynku, czynszu administracyjnego i mediów.

Obniżka kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa nie jest jedyną korzyścią, która wynika z outsourcingu usług magazynowych. Kiedy operator zewnętrzny przejmuje obowiązki związane z logistyką magazynową, Ty i Twoi pracownicy możecie skupić się na rozwoju firmy czy też pozyskiwaniu nowych klientów.

Korzystając z usług rzetelnej firm, możesz również liczyć na:

  • profesjonalne doradztwo – zespół ekspertów podpowie Ci, jaki pakiet usług wybrać, by zmaksymalizować korzyści płynące z outsourcingu magazynowego. Uwzględni przy tym specyfikę działalności, jej sezonowość, branżę, wysokość dostępnego budżetu oraz inne czynniki. Pozwoli to optymalnie dopasować działania do potrzeb Twojego biznesu,
  • wysoką jakość realizowanych usług – profesjonalny operator będzie dysponował magazynem o wysokim standardzie, co zabezpieczy przechowywany towar nie tylko przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, ale również kradzieżą. Nowoczesny park maszyn i  innowacyjne systemy informatyczne usprawnią z kolei logistykę magazynową, co pozytywnie przełoży się na jakość świadczonych usług,
  •  szeroki zakres wsparcia – składowanie towarów nie jest jedyną czynnością, jaką możesz powierzyć zewnętrznemu operatorowi w ramach outsourcingu magazynowego. Na Twoje życzenie zajmie się on również przygotowaniem produktów do wysyłki, ich etykietowaniem, a nawet co-packingiem. Część operatorów zewnętrznych odpowiada również za kontakt z kurierami oraz bierze na siebie obsługę reklamacji i zwrotów.

Outsourcing magazynowy – jakiej firmie zaufać?

Magazynowanie produktów we własnej hali nie zawsze jest dla przedsiębiorstwa najkorzystniejszym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że z roku na rok przybywa firm, które decydują się na outsourcing magazynowy. Muszą one jednak zmierzyć się z wyzwaniem wyboru rzetelnego usługodawcy. Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Istotne jest przede wszystkim doświadczenie. Podmiot powinien dysponować również nowoczesnym magazynem i innowacyjnymi systemami, które ułatwiają zarządzanie towarami. Pod uwagę warto również wziąć opinie innych zleceniodawców. W sieci nietrudno je znaleźć. Dowiesz się z nich, czy zewnętrzny operator faktycznie świadczy usługi na wysokim poziomie.

Kategorie